Altus Bulaşık Makinesi Servisi Beylikdüzü

Beyaz eşya sektörünün teknolojisinin giderek değişime uğraması ve ürün yazılımlarının bulaşık makinelerinin performansını artırmada büyük rol oynaması Altus firmasının da ilgisini çekmiştir. Yeni bulaşık makinesi almayı planlayan bir kişi için teknolojik bulaşık makinelerinin tercih edilmesi ilk seçenektir. Altus Bulaşık Makineleri, beyaz eşya kullanıcılarına
gündelik hayatın hızlı akışında kendilerinin veya misafirlerinin bulaşıklarını zahmetsiz yıkama olanağı sunar. Altus bulaşık makinelerinin, çalışan kişilerin günlük bulaşık ihtiyacını istenilen süre zarfında gerçekleştirdiği zamanlarda aktif bir işte görev alan kişiler, günün yorgunluğunu dinlenerek geçirebilirler. Fakat, Altus bulaşık makinesinin arıza yapması veya sorun çıkartması durumunda ise günlük bulaşıkların yıkanması gecikebilir ve biriken bulaşıkları yıkamak uzun zaman alabilir.

Kişisel ve toplu yaşam alanlarında her mutfakta bulunan Altus bulaşık makinesi, diğer beyaz eşya ürünlerinden çok farklı şekilde tasarlanmıştır. Çamaşır makinesi türünü kapsayan bulaşık makineleri, elektronik haznesinin içerisine su alır ve suyu kullanarak bardakları, tabakları, kupaları ve diğer yemek araçlarını fırçaları yardımı ile temizler. Ancak, içerisinde su bulunduğundan bozulma olasılığı en yüksek beyaz eşya gruplarının sıfında olduğu unutulmamalıdır. Ülkemizin sularının çok temiz olmadığı, sürekli olarak kireç oranının varsayılan oranın üzerine yükselmesi ile makinelerin ömrü gittikçe kısalmaktadır. Ayrıca, bazı il ve ilçelerde meydana gelen elektrik sorunları, müstakil evlerde ve apartmanlarda yetersiz ya da yanlış uygulanmış elektrik tesisatları da Altus bulaşık makinelerin motorunu yakmakta, makineye zarar vermekte ve makineyi zamanla kullanılmaz hale getirmektedir. Altus Bulaşık makinenizin zaman içinde kireçlenme ve tortulanma gibi sorunlar çıkarması kesinlikle güçlü bir öngörüdür. Böyle bir durumun gerçekleşmesi durumunda, bulaşık makinenizi tekrar yüksek performans ile kullanmak çokta mümkün olmayacaktır. Altus bulaşık makinenizin içine yapışan kireçlerin yıkama gözeneklerini kapatması ile bulaşıklar Altus beyaz eşya kullanıcısının istediği gibi yıkanmayacaktır. Kireç ve tortular, elektronik arızalar ve yaşanması muhtemel elektrik arızaları, bulaşık makinesinin verimsiz çalışmasına veya hiç çalışmamasına neden olabilir. Altus bulaşık makinenizde herhangi bir arızanın oluşması ile yıkama işlemi yarım kalabilir ve günlük işlerinizin aksamasına sebebiyet verebilir. Erken arıza teşhisi Altus bulaşık makinenizin sağlıklı çalışmaya devam etmesi ve zarar görmemesi için gereklidir. Altus bulaşık makinenizin herhangi bir probleminin giderilmesini istiyorsanız Beylikdüzü ve İstanbul’un Beylikdüzüne en yakın olan Altus Bulaşık Makinesi Teknik Servisinden yardım isteyebilirsiniz.

Altus Bulaşık Makinesinin Sorunları Nasıl Giderilir?

Altus bulaşık makinelerinde bir sorun veya arızanın oluşması halinde kesinlikle kendiniz müdahale etmemeniz önerilir. Tarafınızdan yapılacak olan yanlış bir işlemin neticesinde makinenizin daha çok tamir masrafı çıkarmasına neden olabilirsiniz. Altus bulaşık makinelerinde sıkça ortaya çıkan arızalar ve sorunlar aşağıdakiler gibidir;

 • Makinenin çalışmaması.
 • Makinenin yıkama programı başlatmaması.
 • Makinenin kurutma yapmaması.
 • Makinenin yıkama sonrası leke bırakması.
 • Makinenin yıkama sırasında temizleme işleminde porselenlerde çizikler bırakması.
 • Makinenin içinin ıslak kalması.
 • Makinenin sepetinin paslanması
 • Makinenin deterjanı eritmemesi.
 • Makinenin motor arızası yapması.
 • Yiyeceklerin küflenmesi.
 • Su ve elektrik kaçırması.
 • Sigorta attırması.

Yukarıda belirtilen arıza ve sorunların çözümlenmesi ile birlikte Altus bulaşık makineniz eskisinden çok daha iyi bir performans gösterebilir. makinenizi verimli kullanmaya devam etmek için en az bir yıl bakımını yaptırmanız ve Altus beyaz eşyanızı rutin olarak kontrol ettirmeniz önerilir.