Arçelik Buzdolabı Servisi Beylikdüzü

Arçelik Buzdolabı, günümüzde birçok evde olan, yiyecek ve içeceklerin muhafaza edildiği elektronik beyaz eşyalardan bir tanesidir. Modern çağda hızla gelişen teknoloji ile şu anda dünyanın %95’i buzdolabı kullanıyor. Arçelik Buzdolapları, Kadın ve erkeklerin, 7’den 77’ye herkesin yiyecek ve içeceklerini saklamak için kullandığı en önemli cihazlardır.

Arçelik Buzdolabı Arızaları Nelerdir? Nasıl Çözülür?

Arçelik Buzdolabı Sistemleri, diğer beyaz eşya ev aletleri gibi belirli bir düzeneğe sahiptir. Arçelik marka buzdolabının elektronik yapısındaki düzeneği bozulursa buzdolabı arızaları meydana gelir. Herhangi bir Arçelik Buzdolabı arızası, çoğu nedenden kaynaklanabilir. Arçelik buzdolabınızda yaşadığınız arızaların oluşma evresinde çeşitli sebepler vardır;

  1. Buzdolabı sisteminde önemli olan doğru orantı sağlanmalıdır.
  2. Soğutma işlemi mevcut gazla yapıldığından ideal gaz oranının dengesinin koruması son derece çok önemlidir.
  3. Buzdolabı arızaları basitçe dört temelden oluşur:
  • Kompresör arızaları
  • Dış Ortam arızası
  • Kondenser Fan arızaları
  • İç sensör arızası
  • iç residans grubu arızası

Belirtilen dört sistemden bir tanesi bozulduğu veya zarar gördüğü takdirde buzdolabı arızalarının ortaya çıkma süreci hız kazanır.

Arçelik Buzdolabı Arızalarının Türleri Nedir? Arıza Nasıl Tespit Edilir?

Buzdolabınızın soğutması ile ilgili bir problem yaşıyorsanız büyük olasılıkla bunun başlıca sebebi üst tarafta yer alan fanın çalışmaması ve kablolar arasında kaynaklanan temassızlıklar olabilmektedir. Bu tarzda bir sorun oluştuğunda tarafınızdan yapılması gereken ilk müdahale buzdolabı kapağında bulunan butona basmanız ve fanın sesini duymaya çalışmanız olmalıdır. Bu işlemi yaptığınız halde, fanın sesini duyamıyorsanız bölgenizde size en yakın Beylikdüzü Arçelik Teknik Servisine haber vermeniz cihazınıza zarar gelmesini engelleyen bir karar olacaktır. Dikkatli olunması gereken diğer bir kural ise buzdolabı ısı ayarlamasının doğru çalıştığına emin olunmasıdır. Buzdolabınızın ısısının normalin çok üzerinde olduğunu düşünüyorsanız ve derece tuşundan doğru ayarı yaptığınız halde ısı düşüşü olmuyorsa teknik bir sorunun oluşma olasığı belirginleşebilir. Buzdolabı arızalarının çözümüne, garanti süresi kapsamında markanın yetkili servisinden yardım alarak ulaşılabilir. Ürün garanti kapsamının dışında kalmış ise İstanbul’un Beylikdüzü ilçesinde hizmet sunan Özel Arçelik Teknik Servisinden destek alabilirsiniz. Beylikdüzü Arçelik Servis, size bir telefon uzaklıkta, tecrübeli kadrosu ile Beylikdüzü ilçesinde Arçelik Buzdolabı Servis hizmeti sunmaktadır.