Arçelik Kombi Servisi Beylikdüzü

Gündelik hayatta, en fazla ihtiyaç duyulan beyaz eşyalardan bir tanesi olan Arçelik kombi cihazlarının kullanım alanları, ev, ofis ve diğer yaşam alanlarını kapsamaktadır. Arçelik kombiler, kış aylarında odaların sıcaklığını artırmak, banyo ve musluklardan akan suların sıcaklaştırılması için merkezi sistem olmayan yerleşim alanlarında sıkça tercih edilir.

Yerleşim alanlarının olmazsa olmazı haline gelen Arçelik kombiler uzun süreli kullanıma uygun şekilde tasarlanmıştır. Nadir de olsa, bazı durumlarda uzun vadeli kullanım sebebi ile veya kullanıcı hatası dolayısı ile arızalanabilir. Arçelik kombisi arızalanan veya normal çalışmayan bir kişi, kesinlikle hiçbir bilgi sahibi olmadan kombilerin tamirini yapmamalı, bakım işlemini gerçekleştirmemelidir. Arçelik kombileri, diğer beyaz eşyalarla karşılaştırıldığında su, elektrik ve gaz ile çalışmaktadır. Bu nedenle, asla beyaz eşyaların en tehlikelisi olan kombilere teknik servis yetkilisi olmadan müdahale edilmemelidir. Kombilere şahsi bir arıza giderimi veya bir sorunu düzeltme girişiminin yapılması halinde kombinin yangın çıkartma riski göz önüne alınmalıdır. 

Tehlikeli bir durumun meydana gelmemesi için kombi bakımlarının süresi geldiğinde mutlaka yaptırılması ve kombi sağlığının korunmasına önem verilmelidir. Yıllardır süreğe gelen doğalgaz kullanımındaki artış nedeni ile, kombi çeşitlerinde çok ciddi bir ilerleme katedilmiştir. Kendiliğinden çalışan beyaz eşyalar olarak isimlendirilen bu elektronik cihazların, soğuk kış şartlarında kullanımı sürekli olarak artar. Arçelik Kombi cihazlarının kullanımı basit ve kolaydır. Kombilerde arıza çıkmasının diğer bir nedeni ise, kullanıcının kombi ayarlarını sürekli değiştirmesi, kombinin kapalı olması gereken gereksiz zamanlarda çalıştırmaya devam etmesidir.

Arçelik Kombi Arızaları Nasıl Belirlenir ve Problemler Düzeltilir?

Arçelik kombiler diğer beyaz eşyalar gibi ilk kullanım sırasında ciddi bir sorun çıkarmaz ve uzunca bir zaman problemsiz kullanılabilir. Ancak, Arçelik kombilerde bakım işlemi yaptırılmadıkça ve arızalar görüldüğü halde önemsenmedikçe daha farklı arızaların çıkmasına izin vermiş olursunuz. Arçelik kombiler kaliteli ve güçlü olsa da çalıştırılan süre zarfında bazı sorunlar çıkarabilmekte, eskisi gibi performans gösterememektedir.

Kombilerde uzun süreli yaşanan bazı sorunların birkaçı şunlardır;

  • Kombinin su akıtması
  • Kombinin ateşleme yapmaması
  • Kombinin sık sık kendiliğinden kapanması
  • Kombi kartlarının tamirleri
  • Kombi bar düşmesi devir daim pompası gibi sorunlarının giderilmesi
  • Kombinin patlamalı yanma ya da sesli çalışma yapması
  • Kombinin peteklerinin ısıtmaması
  • Kombinin sıcak su vermemesi

Kombi bakımlarının periyodik zamanında yapılmaması ve bakım zamanının geciktirilmesi olası arızaların oluşma ihtimalini artırır. Kombinizin sorunsuz çalışmasını istiyorsanız her yıl en az bir defa kombi bakımının yapılması gerekir.

Arçelik Kombi Bakımı, Onarımı ve Tamiri Nasıl Yapılır?

Kombilerinizde yaşanan tüm sorunlar için olası bir kullanıcı hatasını önlemek adına bulunduğunuz konuma en yakın Beylikdüzü Arçelik Kombi Servisi ile iletişim kurmalısınız. Arçelik marka kombiniz için teknik servis kaydı açtırmanızın ardından gün içinde teknik destek hizmeti verilmekte, aynı gün içinde ısıtma sistemi cihazı olarak kullandığınız kombileriniz sökülmeden tüm işlemleri yapılmaktadır. Arçelik markalı kombinizde meydana çıkan tüm ısıtma ve sıcak su sorunlarının çözülmesi için kısa bir zamanda uzman ekiplerimizce destek sağlanmaktadır.